Ako si nabaliť vak

Dnes v práci, keď nebolo roboty som rozmýšlal nad takými základnými vecami, ktoré by mal mať doma každý prepper...najmä začínajúci by si určite mali zadovážiť minimálne týchto pár vecí, ktoré by im v prípade núdze uľahčili život.

Číst dál...

Výbava preppera v automobilu

Přemýšleli jste někdy, co všechno by měl prepper vozit v autě? Co je potřeba s sebou stále vozit v autě pro případ nějaké katastrofy? Může se stát, že přijedete jako první k dopravní nehodě, jejíž účastníci potřebují první pomoc. Nebo prostě jen narazíte na neočekávané události, kdy se vám bude hodit mít nějaké vybavení. Vaše výbava samozřejmě musí odpovídat Vašim možnostem, s ohledem na běžný náklad, který vozíte v autě a nemůžete si tak dovolit plýtvat místem v kufru. Zde přináším některé tipy, co u sebe mít v automobilu.

Číst dál...

Jaké věci lidé nejvíce hromadí v případě očekávání katastrofy?

Představte si, že jste se dozvěděli o nějaké katastrofě. Jaká je vaše reakce? No, pokud jste stejní jako 95% populace, poběžíte se zásobit do obchodu. Pokud však již máte klíčové položky a umíte rozlišit co je potřebné a co nikoliv, vyhnete se chaosu v obchodech a prázdným regálům.

Chcete vědět, co máte mít po ruce v případě nouze? Zde je seznam položek, které obvykle byly vzácné a zmizely z regálů jako první v oblastech, které zasáhla katastrofa. Je zřejmé, že pokud tyto položky jsou první na řadě, když se čeká nějaká katastrofa, pak je logické se domnívat, že se jedná o předměty, které lidé ocení nejvíce v případě nouze. Nicméně když jsem upozornil na tyto položky jako na ty, které jednotlivci hromadí v případě nouze, tak se budu zabývat, proč je daná položka potřeba, abychom tak zabránili zbytečnému sklonu k hromadění.

Číst dál...

Moje zkušenosti se zásobami

Než se pustím do mých komentářů, tak chci poznamenat, že nouzové zásoby potravin je nutno chápat jako něco, co se vám může hodit kdykoliv v každodenním životě. Není to žádný „fetiš pro notorické paranoiky“, kteří se bojí „konce světa“. My jsme např. naše nouzové zásoby ocenili již 2x a to přitom nešlo o žádný konec světa. Poprvé když jsem musel změnit zaměstnání, protože stará firma skončila a nástupní plat na novém místě byl dost zdrcující a podruhé když jsme kvůli úpravám v podkroví museli platit na naše poměry „gigantické“ doplatky energií a i faktury stavařů vylezly mnohem výše, než kdokoliv čekal. V těch chvílích jsme pochopili, že nouzové zásoby jsou vlastně dobře uložené peníze...

Číst dál...

Jak přežít ekonomický kolaps

Argentinský kolaps

Toto téma není nové. Když Argentina spadla po spirále do sociálního a ekonomického kolapsu na konci 90. let, změnil se každému život. Bez ohledu na příčiny je zde mnoho, z čeho se můžeme poučit od země, která byla prosperující, ale dnes se vzpamatovává z ekonomické krize, která uvrhla okolo 60% lidí do chudoby.

Číst dál...

20 rad pro přežití ekonomické krize

Současná mizerná ekonomika není tím nejhorším scénářem. Vše, co musím udělat je podívat se okolo sebe a být pozorovatelem, který vidí velkou pravděpodobnost hrozícího ekonomického kolapsu.

Číst dál...

Aktivní témata na fóru

  • Spojené státy našly přesné místo v Íránu, odkud odstartovaly drony s raketami proti saúdskoarabským ropným...

  • ČTK (a řada dalších zahraničních médií) jen oznámila, že americká televize oznámila ..., nic víc....

  • No a právě proto jsou to kecy. Nikdo nic neví, jen ČTK  Jinak pravda.

  • Nepotřebuji to na dlouho, potřebuji aby vydržely 3 dny v drsných podmínkách  Ta silnější kůže...

  • Ve vlhku dlouhodobější namáhání nepřežijí žádné kožené rukavice, s žádnou impregnací. Zkoušeno opakovaně, občas, po...