Jak být inteligentní prepper a nepřijít na mizinu
Přicházejí těžké časy. Zeptejte se svého místního preppera. Ať už jde o přírodní katastrofu, válku, ekonomiku, pandemii, genetické inženýrství nebo o něco jiného neočekávaného – poprvé po dlouhé době je velmi reálné, že budeme čelit něčemu, co změní svět tak jak ho známe. Takže co může kdokoliv udělat ohledně přípravy na tyto věci v tak křehkém světě, ve kterém žijeme?
Odpověď: Přestaňte si dělat starosti kvůli tomu, co nemůžete ovládat a udělejte něco s tím, co ovládat můžete. Jinými slovy – připravte se! Dobrá zpráva je, že nepotřebujete podzemní bunkr a zásobu MRE na pět let, abyste připravili sebe a svou rodinu. Velmi dlouhá cesta začíná jednoduchým krokem, tak se nemusíte cítit zavaleni – prostě začněte!
1) Zhodnoťte svou situaci
Pokud nějaká katastrofa zavře všechny obchody ve vašem okolí na 30 dní, co byste během týdne jedli? Dva týdny? Měsíc? Nyní si představte katastrofu, která vypne elektřinu a vodu. Nezabere více než pár minut času přemýšlení a uvědomíte si, jak prekérní by tato situace mohla být.
2) Jezte to, co máte v zásobách a zásobte se tím, co jíte
Pokud vaše rodina nesnáší fazole, pak je nekupujte a nedávejte si je do zásob. Pokud byste byli nuceni je sníst, pak byste se cítili mizerně – a pokud by se nic nestalo, pak byste zbytečně plýtvali penězi a místem.
3) Když jdete nakupovat, kupte to, co obvykle, plus jedno balení navíc
Nebo navíc dvě, nebo tři – podle toho, co si můžete dovolit. Po několika výletech do obchodu budete mít dostatečné zásoby.
4) Pokud je něco ve slevě, tak si tho kupte co nejvíce
Tohle se hodí nejen pro preppery, ale šetří to i peníze – máte to již levně koupené a můžete se zaměřit na jiné věci.
5) Sledujte data spotřeby
Když nakupujete, berte zboží vzadu z regálu, ne to co je hned před vámi. Tohle vám mnohdy ušetří několik měsíců data spotřeby.
6) První dovnitř, první ven (FIFO fronta)
Vždy spotřebujte to, co je nejstarší. Pokud víte, že něčemu končí datum spotřeby, pak si to v předstihu zařaďte do svého menu. Nenechte nic, aby se zkazilo. Stojí to sice námahu a čas to zorganizovat, ale nakonec se vám to vrátí a vyplatí.
7) Nakupujte ve velkém
Naučte se například mlít obilí – nejen, že je to chutná přísada s vysokou dávkou živin, ale dovolí vám to koupit a skladovat velké objemy obilí pro deštivé dny.
8) Pěstujte si vlastní potraviny
Začněte s troškou, pak každý rok přidávejte. Nejlepší cesta, jak mít úplně pod kontrolou to, co jíte, je si to jídlo vypěstovat sám.
9) Naučte se uchovat potraviny
Konzervování/zavařování a dehydratace jídla, které jste si vypěstoval je skvělá cesta preppera, navíc ušetříte peníze.
10) Mějte plán pro výpadky dodávek elektřiny a vody
Existuje spousta možností. Udělejte si vlastní průzkum a vyberte si něco, co odpovídá vašemu rozpočtu.
Převzeto: http://www.freepub.comehere.cz/