12 tipů pro preppery s dětmi

Vždycky jsem se choval k dětem jako k malým dospělým, jsou schopny věci odůvodňovat, chápat, cítit emoce a řeč těla dospělých okolo nich.

 

1) Zahrňte děti do diskuze o přípravě. V klidu jim vysvětlete o čem mluvíte, odpovídejte na jejich otázky upřímně a jednoduše. Zaměřte se na rozhovor o otázkách bezpečnosti, které zaručí jejich přežití.

2) Bez ohledu na věk dětí je naučte si zapamatovat jejich základní osobní informace jako je jméno, příjmení, adresa, telefonní číslo, jména rodičů nebo opatrovníků. Tohle bude neocenitelné, pokud se po katastrofě oddělí od rodiny.

3) Naučte pravidla reakce na katastrofy školu, nebo školu vašich dětí. Ujistěte se, že máte záložní plán, aby je mohl někdo vyzvednout a/nebo se o ně postarat, pokud vy byste nemohl. Dobrý nápad je mít záložní osobu, které je bez ohledu na okolnosti pohlídá, pro jistotu.

4) Ujistěte se, že mají školy a školky aktuální nouzové informace pro vaše děti. Měly by mít také seznam osob oprávněných k vyzvednutí dětí. Poslední věc, kterou chcete, je to, aby únosce využil chaosu a unesl vaše dítě.

5) Zřiďte více než jedno místo setkání rodiny a ujistěte se, že vaše děti ví, kde tato místa jsou. To vám pomůže, pokud byste se nemohli vrátit domů.

6) Mít zajištěnou kontaktní osobu mimo stát [Pozn. překladatele: Myšleno mimo stát USA.] a ujistěte se, že vaše děti a škola/školka ví, kdo je tato osoba. Pamatujte, že i když můžou být vyřazeny lokální telefonní linky, tak dálkové okruhy často fungují i v době katastrofy.

7) Naučte děti jak používat 911 (v ČR 112) a procvičte s nimi, co by měli říkat dispečerovi do telefonu.

8) Vzdělávejte vaše děti, aby se nezdržovali blízko padlých stromů, padlých sloupů elektrického vedení a blízko jakýchkoliv kabelů, které leží na zemi. Také je naučte, jak smrdí plyn a co je důležitější, aby o tom řekli dospělému i když si nebudou na 100% jistý. Naučte je instrukce jak opustit budovu, pokud cítí plyn.

9) Zkoušejte evakuační strategie a evakuační cesty jako rodinný projekt. Udělejte si z toho výlet, nesnižujte význam praxe, ale udělejte z toho i legraci.

10) Pokud žijete v zóně potenciálních zemětřesení nebo jiných přírodních katastrof, tak děti naučte základní postupy pro tyto situace (Drop, Cover and Hold or Stop, Drop and Roll).

11) Připravte mini evakuační zavazadlo BOB pro každé dítě. Dejte do něj i rodinnou fotku, nějakou hračku, knížku nebo puzzle, prostě něco, co je zaměstná. Také přibalte nějaké sladkosti.

12) Do evakuačních zavazadel BOB pro dospělé přibalte kopie rodných listů dětí, jejich nejnovější fotografie a nějaké dodatečné sladkosti pro děti.

Jedna z věcí, kterou jsem nejvíce nesnášel, když jsem byl malý, bylo to, když dospělí o něčem mluvili, mě to nezajímalo a ani mi nevysvětlili o co jde. Ve skutečnosti jsem měl vrozenou zvědavost a to i přesto, že jsem pochopil, o čem mluvili.

Toto mějte na mysli, když jednáte se svými dětmi.

Převzato: http://www.freepub.comehere.cz/

Aktivní témata na fóru

  • https://www.prolibertate.cz/2021/10/vzor-trestniho-oznameni-brante-se-utisku-zakazniku/V příloze k trestnímu oznámení seznam publikací ohledně možnosti šíření viru očkovanými...

  • Nutno ale zmínit, že se americký Národní institut pro zdraví (NIH) zmiňuje také o tom,...

  • Citace: BartH8  Včera v 10:42:36 odpoledneWHO na tiskovce z 5. října 2021 oznámili, že smrtnost...

  • Americka neziskovka EcoHealth Aliance manipulovala vo Wuhane 2018-19 s netopierym koronavírusom tak, aby zosilnila až...

  • Prolhaný Chlíbku, i CDC a Fauci říkají, že očkovaní proti COVID šíří nákazu zcela stejně,...