Bobulovité plody jako pro prevence Parkinsonovy choroby, redukují záněty a bojují s infekcí

Vědci opět potvrdili hojící a preventivní výhody bobulovitých plodů. Podle tiskové zprávy z Americké neurologické akademie studie doložila, že konzumace bobulí může být vynikající léčbou Parkinsonovy nemoci a mnoha dalších zdravotních neduh.

Studie se zaměřila na téměř 50 000 mužů a 80 000 žen po dobu 20 až 22 let. Zkoumal se příjem potravy všech účastníků a výskyt Parkinsonovy choroby. To, co zjistili bylo, že muži, kteří jedli nejvíce flavonoidů měli nejnižší výskyt Parkinsonovy choroby. Také muži a ženy, kteří jedli nejvíce bobulí, měli nižší riziko tohoto onemocnění.

Flavonoidy jsou sloučeniny přítomné v ovoci a zelenině. Bojují s onemocněními a proti stárnutí, tyto silné antioxidanty se nachází v bobulích, čokoládě a v červeném víně.

V průběhu studie podporované National Institutes of Health se u 805 lidí vyvinula Parkinsonova choroba. Muži, kteří konzumovali nejvíce flavonoidů (horních 20%) měli snížené rizika o 40 procent. U žen taková souvislost nebyla. Nicméně když se výzkumníci podívali přísněji, muži i ženy měli nižší riziko diagnózy Parkinsonovy choroby při zvýšené spotřebě bobulí.

Flavonoidy jsou prospěšné nejen pro snížení nebezpečí tohoto onemocnění, ale také:
- Chrání arteriální (krevní cévy) zdraví
- Předchází oxidačnímu poškození buněk
- Redukují záněty
- Bojují s infekcí
- Zvyšují dostupnost vitaminu C

Nejlepší je, že máte zdravotní výhody jakýchkoliv bobulí, které jíte (maliny, jahody, borůvky, atd.). Jahody jsou bohaté na vlákninu výrazně pomáhají trávení, což je důležité pro imunitní funkce. Borůvky výrazně brzdí rozvoj tukových buněk díky polyfenolům. Studie zjistila, že vysoká dávka polyfenolů snížila růst tukových buněk o 73 procent u myší a způsobila snížení tukových buněk o 27 procent u myší.

Také jsou bobule bohaté na resveratrol a další antioxidanty, mají řadu dalších výhod:
- Slouží jako prevence před rakovinou
- Zlepšují paměť
- Bojují proti Alzheimerovi
- Podporují hubnutí
- Snižují záněty

Mnozí tyto bobule považují za superpotraviny – tak nezapomeňte na jahody, borůvky, maliny a ostružiny!!!

Překlad článku Berries Proven to Prevent Parkinson’s, Reduce Inflammation, Fight Infection
http://naturalsociety.com/berries-treatment-for-parkinsons-disease-inflammation/

převzato: http://www.freepub.comehere.cz/

Aktivní témata na fóru