Jídlo a pití

5 TOP POTRAVIN PRO ZDRAVÍ VAŠICH ZUBŮ

Pravděpodobně víte, že potraviny, které jíte, mají dopad na vaše celkové zdraví.

Nemusíte si však uvědomit, že mají také významný vliv na zdraví vašich zubů. Konzumace těchto syrových potravin vám může pomoci udržet zuby krásné a silné.

 

 

 

1.CELER (řapíkatý): Je nejmocnější superpotravina, kterou můžete udržet dentální zdraví. Jeho vláknina při žvýkání pomáhá čistit zuby a dásně, odstraní plak a nakonec očistí dutinu tak, jako kartáček. Žvýkání řapíkatého celeru aktivuje extra sílu slin a tím pomáhá čistit vaše zuby a předejít hromadění bakterií.

 

 

 

2.KIWI: Je výjimečně bohaté na vitamín C, který je důležitý pro mnoho procesů ve vašem těle a jedním z nejvíce rozhodujících je, že vitamín C je hlavní složkou kolagenu. Mnoho různých částí vašeho těla potřebuje tento přírodní kolagen a velmi důležitý je také pro vaše dásně. Kiwi je přirozeně sladké a voňavé. Můžete ho použít na horké nebo studené obiloviny. Sladidla nejsou dobrá pro vaše zuby, ale cukr z kiwi ano.

 

 

 

3.CIBULE: Není sice oslňující pro váš dech, ale je výborná pro ústní hygienu. Je plná přírodních antibakteriálních sloučenin, které mohou pomáhat a předcházet mnoha druhům zdravotních problémů s vašimi zuby a dásněmi. Mimochodem i žvýkání petrželové natě nebo máty přirozeně pomáhá proti špatnému dechu z cibule.

 

 

 

4.BROKOLICE: Zjistilo se, že když sníte brokolici, pak je vaše sklovina dvakrát více odolná před působením kyselin. Brokolice obsahuje velké množství í železa  a badatelé mají teorii, že tím pomáhá povléct vaše zuby filmem který je chrání před kyselými jídly a nápoji.

 

 

 

5.HRUŠKY: Hrušky také pomáhají chránit zuby před škodlivými efekty kyselých jídel a nápojů. Většina lidí neví, že soda způsobuje většinu škod na sklovině zubů. Jedení hrušek stimuluje produkci slin a velké množství vody v hruškách pomáhá redukovat poškození skloviny stejně jako další zdravotní obtíže zubů.

 

Mějte na paměti, že bez ohledu na to, jak zdravá jídla jíte pro vaše zuby, pokud máte problémy s chrupem, zapátrejte, kde jinde v těle jste oslabeni.

 

Autor : Dr. Joseph Hung

 

Zdroj: http://renegadehealth.com/blog/2012/07/17/the-top-five-raw-foods-that-are-healthy-for-your-teeth

 

 

Překlad: www.jajsem.com

převzato: http://www.jajsem.com/

Aktivní témata na fóru

  • Rusko si od nás nenechá nic diktovat. Nebudou se ani vyjadřovat v termínu, který my...

  • Podle Ria Novosti by Prahu mělo opustit 60 zaměstnanců ambasády:https://ria.ru/20210422/diplomaty-1729412689.html

  •  22. dubna 2021 12:37Rusko má extrémně negativní postoj k situaci s Českou republikou. Oznámil to...

  • Citace: SoňaR  Dnes v 12:15:52 odpoledneCitace: sedlák  Dnes v 12:01:18 odpoledneCitace: SoňaR  Dnes v 10:32:30...

  • ...a s tím může souviset rozšiřování vlivu USA v Evropě