Jídlo a pití

Preppers.cz začíná dříve, než bylo plánováno

Jsem prepper. Jsem přesvědčen, že nestačí jen přežít, ale že je nutné i uchovat civilizaci.

Civilizace znamená minimálně obec, samosprávu a infrastrukturu.  Škola, lékař, vlastní elektřina, voda, bezpečnost, doprava do "civilizace", pracovní příležitosti pro místní. Ale také internet, knihovna, telefony. Tohle všechno je zapotřebí zajistit a proč nebýt připraven už nyní..

Jsem velkým obdivovatelem meziválečného československého národohospodáře Ladislava Karla Fairabenda, který byl propagátorem a podporovatelem družstevnictví. Družstevní spoluvlastnictví nemá s komunisty nic společného, bylo v českých zemích velmi rozšířené již ve druhé polovině 19-tého století, vzkvétalo za Rakousko-Uherska i za první Československé republiky. Družstevní spoluvlastnictví má proti obchodním společnostem velikou výhodu, nelze ho tak jednoduše rozkrást a vytunelovat.

Takže má idea obce připravené na špatné časy je založená na co největší soběstačnosti každé rodiny a na družstevním spoluvlastnictví toho, co se nevyplatí vlastnit individuálně.

Proto jsem založil tento web. Brzy přibude i fórum a encyklopedie. Jsou už nainstalovány, ale zatím skoro prázdné, plánoval jsem spuštění o pár týdnů později a s přáteli pracujeme na tom, aby zastánci přežití v komunitě měli důstojné místo k diskusi.

Zdravím své přátele Individualisty z Rozpadu a těším se, že občas zavítají i na web nás, Kolektivistů..

RP007 a kolektiv

Aktivní témata na fóru