Jídlo a pití

Vlašské ořechy plné antioxidantů

(Free Pub) Pokud chcete zlepšit své zdraví pomocí protirakovinných antioxidantů, pak sáhněte po vlašských oříšcích. Zjistilo se, že vlašské ořechy jsou superhrdiny ve světě ořechů, minimálně co se týče antioxidantů, které bojují proti volným radikálům, které přispívají ke vzniku rakoviny, srdečním onemocněním, předčasnému stárnutí a úmrtí buněk.

Vlašské ořechy

V prezentaci American Chemical Society profesor chemie na Scranton University Joe Vinson hlásí, že gram vlašských ořechů obsahuje téměř 70 jednotek polyfenolů, což je forma antioxidantů – to je více než v jakémkoliv jiném druhu ořechu, které Vinson testoval. Polyfenoly byly také 15krát silnější než ty z jiných zdrojů.

Vinson pro WebMD řekl: „28 gramů vlašských ořechů má více antioxidantů, než součet všech antioxidantů, které průměrný člověk přijme z ovoce a zeleniny.“

Nenutí lidi ,aby nahradili jablka a špenát (které také obsahují vysoké úrovně antioxidantů) hrstkou vlašských ořechů, ale má cenu použít vlašské ořechy – může si je každý dovolit zařadit do své stravy: ořechy by měly tvořit pouze 8% denní dávky antioxidantů.

Mnoho lidí se vyhýbá ořechům kvůli vysokým kaloriím a tuku, ale experti tvrdí, že nenasycené tuky z ořechů nejsou tak nebezpečné pro srdce jako nasycené tuky v mase a mléčných produktech. Ořechy obsahují málo sacharidů, což znamená, že můžou hrát velkou roli ve vyvážené stravě pro hubnutí a můžou pomoci potlačit hlad.

Pokud nejste fanoušek vlašských ořechů, tak můžete získat polyfenoly z jiných ořechů. Zde je seznam ořechů od nejvyššího po nejnižší obsah antioxidantů dle Vinsona:

- para ořechy
- pistácie
- pekanové ořechy
- mandle
- arašídy
- makadamové ořechy

Tyto výsledky ještě nebyly zopakovány jinými výzkumníky, ale naznačují, že můžou být vlašské ořechy dobrým zdrojem zdravých antioxidantů. „Hrstka vlašských ořechů obsahuje téměř dvakrát tolik antioxidantů, než má hrstka jiných druhů ořechů,“ řekl Vinson. „Ale lidé jich bohužel tolik nejí. Tato studie naznačuje, že by konzumenti měli jíst více ořechů jako součást své zdravé stravy.“

 

Převzato :  http://www.freepub.comehere.cz/vsechno/vlasske-orechy-plne-antioxidantu

Diskuze: zde

Aktivní témata na fóru

  • Spojené státy našly přesné místo v Íránu, odkud odstartovaly drony s raketami proti saúdskoarabským ropným...

  • ČTK (a řada dalších zahraničních médií) jen oznámila, že americká televize oznámila ..., nic víc....

  • No a právě proto jsou to kecy. Nikdo nic neví, jen ČTK  Jinak pravda.

  • Nepotřebuji to na dlouho, potřebuji aby vydržely 3 dny v drsných podmínkách  Ta silnější kůže...

  • Ve vlhku dlouhodobější namáhání nepřežijí žádné kožené rukavice, s žádnou impregnací. Zkoušeno opakovaně, občas, po...