Proč kupovat, když můžeš zdarma půjčovat? OdKomunity.cz

Znáte to?
Potřebujete vyvrtat díru do zdi a vrtačku nemáte. Ti šťastnější zavolají přítele, který ji má a půjčí si ji. Ti méně šťastní běží do obchodu a utratí několik stovek korun za hobby vrtačku. Pak ji na pár let odloží, dokud ji budou opět potřebovat.
A výsledek? Zbytečně vyhozené peníze a další „krám“ na poličce. Vždyť jste potřebovali jen díru ve zdi a ne vrtačku.

 

Sami nejlíp víte kolik věci, které potřebujete jednou za čas doma máte. Místo, které zabírají a prostředky, které jste na ně vynaložili nejsou zanedbatelné. Zkusili jste si to někdy spočítat?

Kdysi to bylo jednodušší.
Ať jste bydleli ve městě nebo na vesnici, zaběhli jste k sousedovi a on vám cokoliv půjčil. Dnes není ojedinělé, že soused nezná ani vaše jméno, natož aby Vám ještě něco půjčil. A nakonec jak máte vědět, že právě on má to, co potřebujete?

Nekomerční komunitní projekt OdKomunity.cz si vzal na ramena asi nelehký úkol, vytvořit na českem internetu komunitu, v níž si budou lidé rádi takto nezištně pomáhat. Jen tak, pro dobrý pocit. A ještě i pro to, že takto …
… přispějeme k ochraně životního prostředí, snížením spotřeby a tedy i emisí CO2.
… zmírníme bezbřehé plýtvání vyčerpatelnými zdroji surovin na Zemi.
… podpoříme rozvoj lokálních komunit.
… zlepšíme život znevýhodněným a ohroženým skupinám občanů, kteří ušetřené prostředky
využijí na potřebnější věci.
… si můžeme dopřát více věci i bez zvýšení našeho příjmu
… si ušetříme peníze za nákup věci, které si zde můžeme navzájem půjčovat.

Princip je jednoduchý. Po zaregistrování se na stránce, nahrajete věci, které můžete půjčovat ostatním uživatelům. Pokud si někdo bude chtít něco od vás půjčit, kontaktuje vás a dohodnete se na její půjčení.
Za půjčenou věc můžete požadovat bezpečnostní zálohu. Jakmile se vám věc vrátí, zálohu vrátíte. A takto si můžete i vy půjčovat od ostatních uživatelů to, co potřebujete. Za půjčení věci můžete ale nemusíte žádat finanční odměnu.

Převzato: http://www.freepub.comehere.cz

Aktivní témata na fóru

  • https://www.prolibertate.cz/2021/10/vzor-trestniho-oznameni-brante-se-utisku-zakazniku/V příloze k trestnímu oznámení seznam publikací ohledně možnosti šíření viru očkovanými...

  • Nutno ale zmínit, že se americký Národní institut pro zdraví (NIH) zmiňuje také o tom,...

  • Citace: BartH8  Včera v 10:42:36 odpoledneWHO na tiskovce z 5. října 2021 oznámili, že smrtnost...

  • Americka neziskovka EcoHealth Aliance manipulovala vo Wuhane 2018-19 s netopierym koronavírusom tak, aby zosilnila až...

  • Prolhaný Chlíbku, i CDC a Fauci říkají, že očkovaní proti COVID šíří nákazu zcela stejně,...