Šest tipů jak přežít krizi v dnešním světě

Moderní městský život je minové pole toxických chemikálií a zdraví oslabujících znečišťujících látek, které mohou způsobit vážné dlouhodobé poškození zdraví, pokud se jim pečlivě nevyhnete nebo je alespoň řádně a pravidelně nezmírníte. Ale přežití moderního světa vyžaduje mnohem více než jen vyhýbání se toxickým chemikáliím – správná výživa, základní dovednosti a soběstačné živé systémy budou hrát klíčovou roli v přežívání toho, co může přijít ve velmi blízké budoucnosti.

Jak přežít krizi

 

Pokud by některé z aktuálně hrozících politických a ekonomických hrozeb nakonec vedly k sociálním otřesům, mohly by poničit nebo dokonce zastavit každodenní systémy, které většina z nás považuje za samozřejmost. Pokud by například vypadla elektrická síť ve vaší oblasti, měli byste záložní plán pro získání a uchování potravin? Nebo pokud by přestala téct voda z vodovodu – měli byste alternativní zdroj pro získávání pitné vody?

1) Zahrada
Říká se, že je celý svět pouhé tři dny od celkového hladovění, protože mnoho lidí nemá ani tušení, jak si vypěstovat své vlastní jídlo a spoléhají výhradně na obchody a restaurace. V případě závažné katastrofy by police s potravinami v obchodech určitě došly velmi rychle, takže mnoho lidí by bylo ve stavu beznadějné paniky.

To je důvod, proč byste si měli naplánovat zahradu nebo skleník, protože to je důležité pro dlouhodobé přežití vás a vaší rodiny. Naučit se jak pěstovat různé druhy potravin za různého počasí a různých klimatických podmínek má mnohem větší cenu než peníze, v krizi by vám to mohlo zachránit život.

Zde máte v češtině užitečné odkazy:
- workonwire.net
- zahrada.cz
- Topinambur – rozcestník (odkazy + popisky)
- fruitmap.sk

2) Naučte se a pochopte principy permakultury
Chcete-li využít zahradu, pak je zásadní pro přežití pochopit principy permakultury. Tento soběstačný způsob života, který zahrnuje učení, jak pěstovat organické potraviny a vyrábět elektřinu doma, vás zajistí bez ohledu na to, co se stane „systému“, vy a vaše rodina bude moci přežít samostatně.

Zde máte v češtině užitečné odkazy:
- Permakulturní zahrada: Mýtus bezúdržbovosti
- permakultura.cz
- potravinovezahrady.cz
- rodovystatek.cz

 

3) Investujte do zlata, stříbra a diamantů
Americký monetární systém se dnes točí kolem peněz s nuceným oběhem (fiat currency), které jsou tvořeny dluhem a řízeny centrální bankou, Federálním rezervním systémem, který měnu znehodnocuje po celá desetiletí.

Ale své finanční prostředky můžete ochránit tak, že převede své peníze do zlata, stříbra, diamantů nebo do jiných drahých kovů a drahých kamenů, které si uchovají svou hodnotu. Drahé kovy a drahé kameny si uchovají hodnotu v případě krize a mohou být použity pro směnu tolik potřebného zboží.

4) Pravidelně čistěte a detoxikujte své tělo
Zdraví je skutečné bohatství a rozhodující složkou zachování zdraví je pravidelná detoxikace škodlivých chemických látek a toxinů, které se v průběhu času postupně hromadí. Pročištění tlustého střeva, jater, detoxikace “ superpotravinami “ – to jsou skvělé způsoby, jak zajistit, že je váš imunitní systém vždy připraven na cokoliv.

5) Vždy pijte hodně čisté vody bez fluoridů – a musíte vědět, jak ji získat v případě krize
Čistá voda je nejzákladnější aspekt zachování života, a přesto mnoho lidí nebude vědět, kde ji najít, nebo jak ji získat v případě velké krize. Jestliže přestane téct voda a v obchodech už žádná voda nebude, co uděláte?

Nejlepší je začít přečištěnou vodou nebo vodou z pramene, můžete také naplnit sudy na dešťovou vodu. Voda z místních potoků a řek může být čištěna použitím filtračních systémů.

Neelektrické odpařovače vody také převádí špinavou vodu na čistou. Lze sehnat i přenosné filtry, kterými pumpujete pitnou vodu rovnou do láhve. Můžete také použít tablety na čištění vody.

Zde máte v češtině užitečné odkazy:
- estudanky.cz
- Žít a přežít – 2. část – Voda

6) Objevte jedlé rostliny a zásobte organickými semeny
Znát rozdíl mezi jedlou a jedovatou rostlinou, které naleznete v přírodě, je užitečným nástrojem pro zajištění toho, že budete mít vždy co jíst. Vaše místní knihovny nebo knihkupectví pravděpodobně obsahují publikace o jedlých rostlinách, které jsou specifické pro vaši oblast a která vám pomůže dozvědět se více o tom, co je bezpečné jíst v případě nouze.

Je také dobré se zásobit na organickými, non-GMO semeny, a naučit se je zasadit a pěstovat.

Zde máte v češtině užitečné odkazy:
- Žít a přežít – 2. část – Rostlinná strava
- Žít a přežít – 2. část – Rostlinná strava 2
- kanál na YouTube uživatele MILOSLAVJMP
- Mapa ovocných stromů
- Alternativní zdroje rostinné potravy ve střední Evropě

 

Převzato: http://www.freepub.comehere.cz/

Aktivní témata na fóru

  • https://www.prolibertate.cz/2021/10/vzor-trestniho-oznameni-brante-se-utisku-zakazniku/V příloze k trestnímu oznámení seznam publikací ohledně možnosti šíření viru očkovanými...

  • Nutno ale zmínit, že se americký Národní institut pro zdraví (NIH) zmiňuje také o tom,...

  • Citace: BartH8  Včera v 10:42:36 odpoledneWHO na tiskovce z 5. října 2021 oznámili, že smrtnost...

  • Americka neziskovka EcoHealth Aliance manipulovala vo Wuhane 2018-19 s netopierym koronavírusom tak, aby zosilnila až...

  • Prolhaný Chlíbku, i CDC a Fauci říkají, že očkovaní proti COVID šíří nákazu zcela stejně,...