Objednejte si staré odrůdy z Gengelu

Poslední léta se to u nás hemčí cizokrajnými rostlinami. Pěstují se banány, pomeranče, fíky... Tím jsou cennější staré tradiční krajové a regionální odrůdy, které prakticky vymizely z našich zahrádek. Jejich zachování a rozmnožení si dala za cíl společnost Gengel. Můžete u nich objednat tradiční odrůdy (semena i řízky) a rozmnožit je tak dále.

semena1

Aktualizace: 27. 3. 2011
Gengel jsou nadšenci, zahrádkáři. Web je dost nevzhledný a nevábný, ale ten obsah stojí za to!:-) Málo kdo se prokouše dlouhým textem s malými písmenky o tom, kterak objednat semínka. On ten systém je dost složitý:-)
Z katalogu si vyberete semínka, která chcete pěstovat - respektujte váš kraj a podmínky, například v Jizerských horách odrůda z Pálavy asi moc neporoste:-) Až vyberete, tak vytisknete objednávkový list (ke stažení na stránkách Gengelu), přiložený formulář vyplníte (adresa, způsob platby atp.), přidáte štítek se svou adresou pro odeslání semínek. Odešlete na Gengel a přidáte do obálky dle uvedené tabulky bankovky + poštovní známky. Vychází to 23 Kč za sáček + 18 Kč za poštovné a 18 Kč za balné. V instrukcích najdete přehlednou tabulku! A i dost jasně popsané podmínky pro objednávky.

Semena je třeba objednat do začátku března (nelze tak učinit mejlem!!!) a přijdou Vám na konci března.

gengel2

Letos jsem si objednala divoká rajčata (žlutá a červená), přišla v půlce března, už jsou zaseta a klíčí.
Důležitá informace je, že z plodin, které vypěstujete, sesbíráte v sezoně smena, řádně připravíte a odešlete zpět tomu, kdo Vám je zaslal! Současně mu zapíšete zprávu o pěstování (takové CV rostlinky).

převzato z velice zajimavého webu : http://ekozahrada.blog.cz/

Aktivní témata na fóru

  • Podle Ria Novosti by Prahu mělo opustit 60 zaměstnanců ambasády:https://ria.ru/20210422/diplomaty-1729412689.html

  •  22. dubna 2021 12:37Rusko má extrémně negativní postoj k situaci s Českou republikou. Oznámil to...

  • Citace: SoňaR  Dnes v 12:15:52 odpoledneCitace: sedlák  Dnes v 12:01:18 odpoledneCitace: SoňaR  Dnes v 10:32:30...

  • ...a s tím může souviset rozšiřování vlivu USA v Evropě

  • Ta změna americké pozice je spíš návratem k normálu. Trumpova politika byl exces. Ten byl...