Objednejte si staré odrůdy z Gengelu

Poslední léta se to u nás hemčí cizokrajnými rostlinami. Pěstují se banány, pomeranče, fíky... Tím jsou cennější staré tradiční krajové a regionální odrůdy, které prakticky vymizely z našich zahrádek. Jejich zachování a rozmnožení si dala za cíl společnost Gengel. Můžete u nich objednat tradiční odrůdy (semena i řízky) a rozmnožit je tak dále.

semena1

Aktualizace: 27. 3. 2011
Gengel jsou nadšenci, zahrádkáři. Web je dost nevzhledný a nevábný, ale ten obsah stojí za to!:-) Málo kdo se prokouše dlouhým textem s malými písmenky o tom, kterak objednat semínka. On ten systém je dost složitý:-)
Z katalogu si vyberete semínka, která chcete pěstovat - respektujte váš kraj a podmínky, například v Jizerských horách odrůda z Pálavy asi moc neporoste:-) Až vyberete, tak vytisknete objednávkový list (ke stažení na stránkách Gengelu), přiložený formulář vyplníte (adresa, způsob platby atp.), přidáte štítek se svou adresou pro odeslání semínek. Odešlete na Gengel a přidáte do obálky dle uvedené tabulky bankovky + poštovní známky. Vychází to 23 Kč za sáček + 18 Kč za poštovné a 18 Kč za balné. V instrukcích najdete přehlednou tabulku! A i dost jasně popsané podmínky pro objednávky.

Semena je třeba objednat do začátku března (nelze tak učinit mejlem!!!) a přijdou Vám na konci března.

gengel2

Letos jsem si objednala divoká rajčata (žlutá a červená), přišla v půlce března, už jsou zaseta a klíčí.
Důležitá informace je, že z plodin, které vypěstujete, sesbíráte v sezoně smena, řádně připravíte a odešlete zpět tomu, kdo Vám je zaslal! Současně mu zapíšete zprávu o pěstování (takové CV rostlinky).

převzato z velice zajimavého webu : http://ekozahrada.blog.cz/

Aktivní témata na fóru

  • Septik a přívod elektřiny...musī se kopat 80 m k domku.A v řījnu a listopadu zbytek.A...

  • Praktická zkušenost z dětského tábora: Lednička na PB velikosti cca 100 litrů dokáže běžet na...

  • Dneska se pan Koller fakt rozjel, natočeno to bylo asi někdy v dubnu a na...

  • Citace: MDobromila  Včera v 08:14:02 odpoledneMáme studnu..hurá...ve čtvrtek už poteče voda (zatím v hadici).Příští týden...

  • Zdravím. Pokud chcete budovat zásobník na objem 15 - 20 kubíků skruže nestačí. Skruže se...